KLUB SPORTOWY "KORONA" W BRZEŹNICY - strona nieoficjalna

pon.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

HISTORIA

Początki boiska sięgają roku 2002. Wtedy to ówczesny radny – Pan Bogusław Majcher wyszedł z inicjatywą budowy boiska. Jego inicjatywę kontynuował radny kolejnej kadencji – Pan Paweł Nawrocki, a wspierała ich ówczesna Pani Sołtys – Maria Jankowska.

Pan Bogusław Majcher rozpoczął zbieranie podpisów mieszkańców Brzeźnicy, popierających to działanie. Jednakże problemem była lokalizacja boiska. Podczas zbierania podpisów okazało się, że część mieszkańców jest skłonna oddać sąsiadujące ze sobą działki, na których można było zbudować boisko. Należy przekazać gorące podziękowania mieszkańcom, którzy przekazali działki pod boisko. A są nimi: Maria i Czesław Ćwik, Anna i Mieczysław Możdżeń, Maria Czesak, Anna i Józef  Bajda, Władysława Majcher, Władysław i Stanisława Cieśla, Józef Samek, Wiesław Lekki i Urszula Pęczak, Irena i Stefan Ćwik oraz Bernadetta i Bogdan Szewczyk.

W sierpniu 2004 r., podczas gdy część działek była już przekazana pod boisko młodzież postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wstawiła prowizoryczne, drewniane bramki, tworząc w ten sposób nieformalne boisko o długości 60 m. Boisko przebiegało od drogi w stronę rzeki. W takim stanie boisko funkcjonowało do maja 2006 r., kiedy to rozpoczęły się prace mające na celu równanie i niwelację terenu. Prace zakończyły się w sierpniu 2006 r. Jednakże wówczas teren nie nadawał się do gry.

Dopiero początek roku 2007 był przełomowy dla boiska. Powstał wówczas Klub Sportowy „KORONA”. Zebranie Założycielskie odbyło się 13.01.2007 r. W skład Komitetu Założycielskiego weszli: Roman Ćwik, Łukasz Bujak i Michał Możdżeń. Założycielami Klubu zostało wtedy 21 osób.

Klub Sportowy „KORONA” ma formę stowarzyszenia kultury fizycznej i został wpisany do ewidencji prowadzonej przez Starostę Bocheńskiego w dniu 25.01.2007 r. Barwy Klubu to żółty i niebieski.

Podczas I Walnego Zebrania Członków w dniu 10.02.2007 r. zostały wybrane władze Klubu. Zarząd składał się z 5 osób: Prezesa – Romana Ćwika, Wiceprezesa – Łukasza Bujaka, Sekretarza – Michał Możdżenia, Skarbnika – Bogusława Kokoszki, Członka Zarządu – Marcina Możdżenia. Drugim organem Klubu jest Komisja Rewizyjna, do której (podczas I kadencji) należeli: Mateusz Wróblewski, Paweł Jawień, Marcin Synowiec.

Klub Sportowy pokierował dalszymi pracami przy boisku. W kwietniu 2007 r.  zostały przeprowadzone dodatkowe prace związane z równaniem boiska oraz z wydłużeniem go o ok. 20 m. Obecnie boisko przebiega wzdłuż rzeki i drogi. Ma 105 m. długości i 55 m. szerokości.

Na początku 2011 r. zmienił się skład i liczba członków Zarządu. Obecnie Prezesem jest Michał Możdżeń, Sekretarzem – Marcin Możdżeń, Skarbnikiem – Grzegorz Pasiut. Komisję Rewizyjną tworzą Przewodniczący – Tadeusz Berger, Z-ca Przewodniczącego – Sławomir Ignacyk oraz Sekretarz KR – Andrzej Możdżeń.

Jeśli chodzi o działalność sportową – Klub prowadzi sekcję piłki nożnej. W sezonie rozgrywkowym 2009/2010 grała drużyna trampkarzy starszych. Rok później udział w rozgrywkach brała drużyna juniorów. Od sezonu 2011/2012 KS „KORONA” jest reprezentowana przez drużynę seniorów w Klasie B Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni. Drużyna występuje w strojach niebieskich oraz żółto czarnych.

Drużyna klubu
Ładowanie...

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.